Eesti Juveliiride ja Kullasseppade Meistrikool

Asutatud MTÜ Eesti Juveliiride ja Kullasseppade Meistrikool seab oma eesmärgiks õpetada tulevastele meistritele hästi selgeks toodete valmistamiseks vajalikud tehnilised võtted, sest ilma selleta pole võimalik valmistada väga erinevaid ehteid ja vorme ning selliste oskuste omandamine annab inimesele laia võimaluse valida töökohti ja töötada seal kus soovib, üle maailma. Praegu kaovad nii mõnedki erialad aga oskustöölisi- spetsialiste otsitakse maailmas pidevalt taga, et leida neid, kes oskavad tooteid valmistada algusest lõpuni. See hakkab muutuma harulduseks ja teinekord tootmise arendamist segavateks asjaoludeks, sest esmatoode tuleb parem kui seda käsitööna tehakse.

Pilte õpilaste töödest ja tegemistest

Esimese kursuse lõputöö

Õpilase tööd

Koolis tehtud tööd

Ehtesepa 3 kursuse lõputöö

Teise kursuse lõputöö

Külastus ERMi

Teise kursuse lõputöö

Õpilase tööd

Õpilase tööd

Õpilase töö

Õpilase tööd

Õpilaste tööd

Muusemi külastus

Esimese kursuse lõputöö

Esimese kursuse lõputöö

Esimese kursuse lõputöö

Õppeprogrammist

Meie õppeprogramm koosneb 5 kursusest ja edaspidistest lisakoolitustest. Kursuse pikkus on 9 kuud. Meie eripära aga on selles, et me ei kuluta õpilaste aega teooriale vaid meie juures peab õppima praktiliselt asju valmistama ja tehnilisi võtteid valdama. Päevas on õpilasel 4 tundi praktilisi tegevusi ja teooria üleskirjutamine on vabatahtlik. Iga kursuse lõpus saab tunnistuse. Kolmanda kursuse lõpetaja saab ehtesepa kutse, 4 kursuse lõpetaja hõbesepa kutse ja 5 kursuse lõpetaja kui ta täidab kõik kutsestandardis ettenähtud nõuded saab kullassepa kutse.

Meil on paindlik õppeaeg, arvestame sellega, et inimesed õpivad veel kuskil või töötavad.

Esimesel kursusel õpitakse saagimist, igasuguste tööriistade ja seadmete kasutamist, kettide valmistamist, filigraantehnikas toodete valmistamist, neetimist, kohrutamist, vormitunnetust, veidi ehete kavandamist jpm Viimane 9 kuu on lõputöö õpitud tehnikate varal. Teisel ja kolmandal kursusel täiendame oskusi erinevates tehnikates materjali ettevalmistamises valtsimist, hõõgutamist, toodete valmistamist erinevatest materjalidest. Materjalideks on esimesel kolmel kursiusel melhior, messing ja vask. Jootmine käib hõbedaga. Õpime graveerimist, kivide istutamist ja väärismetallide töötlemist ja proovi viimist. Väärismetallidega tegeleme siis kui oleme teiste metallidega töövõtted selgeks saanud. Lisaks eriti huvitatutele õpetame kivide lihvimist ja võimalusel uute kaasaegsete seadmete tutvustamist ja kasutamist, kuldamist, hõbetamis

Külastame õpilastega erinevaid töökodasid muuseume huvitavaid näitusi ja võimalusel ka messe.

Õppe alustamise aeg pole määratletud ja kui tekib vaba koht võib alati kohe alustada, sest õpe on siiski praktiliselt individuaalne ja me püüame anda õpilastele nende loomusega sobivaid tehnilisi oskusi, sest kõik kõike kunagi selgeks ei saa, küll aga tuleb sinna püüda. Meil on mõnus töine sõbralik õppeõhkkond, seega kui soovi astuge ligi ja arutame võimalusi. Kui soovijaid on rohkem kui kohti siis peame õiglaseks konkursi korraldamist, et paremad enne vastu võtta, samas niipea kui koht vabaneb, sest mõni ei pea siiski pingele vastu, saab järgmine kohe õppima asuda.

Lisaks teeme väikesi tutvustavaid õppemooduleid ja erinevate tehnikate täiendamise praktikat.

Kullassepa õpe on tasuline, praegu on kuutasu st 18 õppepäeva eest 400€ Esmatulija peab tasuma kohe 6 esimese kuu eest ja pärast võib 1 kuu kaupa tasuda. See on vajalik õppejõudude aja planeerimiseks. Peame oluliseks , et meie õpetajad oleksid praktiseerivad meistrid. Kooli õppekordinaator on Viktoria Lukats ja püsimeister hetkel Tõnis Lukats. Eriala kompositsiooniga tegeleb Illu Erma. Teised meistrid lisanduvad uute moodulite või vajaduse korral pidevalt, sest õpilased peavad saama erinevate meistrite käe all õppida, et näha erinevaid töövõtteid ja lähenemisi.

Moodulite hinnad on erinevad aga korraga koolikursuse läbimine on odavam kui moodulite kaupa õppimine.

Tekkis huvi? Võta meiega ühendust!

    captcha