Eesti Juveliiride ja Kullasseppade Meistrikool

Asutatud MTÜ Eesti Juveliiride ja Kullasseppade Meistrikool seab oma eesmärgiks õpetada tulevastele meistritele hästi selgeks toodete valmistamiseks vajalikud tehnilised võtted, sest ilma selleta pole võimalik valmistada väga erinevaid ehteid ja vorme ning selliste oskuste omandamine annab inimesele laia võimaluse valida töökohti ja töötada seal, kus soovib üle maailma. Praegu kaovad nii mõnedki erialad aga oskustöölisi- spetsialiste otsitakse maailmas pidevalt taga, et leida neid, kes oskavad tooteid valmistada algusest lõpuni. See hakkab muutuma harulduseks ja teinekord tootmise arendamist segavateks asjaoludeks, sest esmatoode tuleb parem kui seda käsitööna tehakse.

Pilte õpilaste töödest ja tegemistest

Esimese kursuse lõputöö

Õpilase tööd

Koolis tehtud tööd

Ehtesepa 3 kursuse lõputöö

Teise kursuse lõputöö

Külastus ERMi

Teise kursuse lõputöö

Õpilase tööd

Õpilase tööd

Õpilase töö

Õpilase tööd

Õpilaste tööd

Muusemi külastus

Esimese kursuse lõputöö

Esimese kursuse lõputöö

Esimese kursuse lõputöö

Õppeprogrammist

Õppima võib asuda igal ajal. Õpe programmi alusel, individuaalõpe. Meistriõppes õpitakse läbi praktilise tegevuse. Suur tähtsus on harjutamisel, et saavutada hea tehniline tase.

Põhiõpe kestab 3x9 kuud ja sellele lisandub 2 moodulit. Üks kursus kestab üldjuhul 9 kuud, viimane kuu on kursuse lõputöö. Kuus 72 õppetundi. Meil on paindlik õppeaeg, mille graafiku saab eraldi kokku leppida.

Programmi alusel õpitakse saagimist, traadi tõmbamist, valtsimist, hõõgutamist, jootmist, neetimist, kohrutamist, vormiõpetust, filigraantehnikat, kivide istutamist jne. Tööriistade ja - seadmete kasutamist. Abivahendite valmistamist. Erinevate kettide valmistamist.

Õppematerjal

Põhikursustel vask ja messing. Lisaks võimalusel ja vajadusel lisame kompositsiooni, emailimise ja graveerimise kursuse.

Lõpetamine.

Iga kursuse lõpus tuleb teha lõputöö ja lõpetaja saab kursuse läbimise tunnistuse. 3 kursuse lõpetaja saab ehtesepa kutse.

Kullassepakutse saab kutsestandardile vastava eksami sooritamisel, mida kordineerib kutsekoda.

Moodulid.

Lisamoodulites õpetame hõbeda ja kulla töötlemist. Hõbeda ja kulla sulatamist ja proovi viimist. Hõbetamist, kuldamist jm keemilist töötlemist. Erinevat värvi kulla valmistamist jne. Hõbeda ja kulla moodulid on eraldi ja nendes osalemiseks peab õpilane olema läbinud põhikursuse ja ise hankima materjali või selle kinni maksma. Lisamoodulina õpetame vääris- ja poolvääriskivide lihvimist.

Õppetasu.

2023 aastal maksab üks õppekuu 500€. Selle hinna sees on kõik materjalid, seadmed, vahendid, tööriistad ja juhendamine. Õpilaste käsutuses on kullassepa töökoja õppeklass. Esmatulija peab tasuma 5 kuud ette, edaspidi ühe kuu kaupa.

Tekkis huvi? Võta meiega ühendust!

Kirjutage meile kui soovite õppima asuda, kui on küsimusi või soovite tulla vestlusele. Õppekoda asub Tallinnas, Nõmmel.

    captcha